YENİ KOZMETİK MEVZUATI VE UTS EĞİTİM DUYURUSU

 • YENİ KOZMETİK MEVZUATI VE UTS EĞİTİM DUYURUSU

  YENİ KOZMETİK MEVZUATI VE UTS EĞİTİM DUYURUSU

  Methylisothiazolinone koruyucusu kozmetik ürünlerde kullanım limiti % 0,0015 olarak güncellenecektir.

  Avrupa Komisyonu’nun 1223/2009 sayılı Kozmetik Tüzüğü’nü tadil eden 2017/1224 sayılı Komisyon düzenlemesine uyum amacıyla Kozmetik Yönetmeliği Ek V’de (ekte yer alan) değişiklik yapılacaktır. İlgililere önemle duyurulur. 21.07.2017 tarihli duyurudur.

  DEĞİŞİKLİK EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

   

  ÜTS Hakkında Kozmetik Firmalarına Önemle Duyurulur

  Kozmetik Firmalarının Kozmetik Ürünler Dairesi Başvuruları alanındaki ÜTS kullanımları hakkında bilgilendirilmeleri ve eğitilmeleri amacıyla Eylül ayından itibaren Kozmetik Ürünler Dairesi tarafından Kozmetik Firmalarına ayda 1 gün Kurumumuzda eğitim düzenlenecektir. Eğitimler 10-30 kişilik gruplar halinde yapılacaktır.

  Eğitim talebinde bulunacak Firmalar için koşullar aşağıdaki şekildedir:

  1) Firmanın ÜTS de kayıtlı Sorumlu Teknik Elemanı veya ÜTS ye giriş yapmaya yetkili temsilcisi eğitime başvurabilir.

  2) Eğitim talebi ÜTS ye erişimli (e-imza sahibi ve ÜTS de tanımlı) kişiler için her Firmadan en fazla 2 kişi bir kereye mahsus eğitim talebinde bulunabilecektir.

  3) Eğitim talebinde bulunan firmaların katılımcılarının firma adı, görevi, meslek, ad soyadı, E-posta cep tel bilgileri ile başvurularını kozmetik.uts@titck.gov.tr adresine yapmaları gerekmektedir.

  4) Başvurular sırası itibariyle dikkate alınacak ve ilgilililerin E-posta adreslerine katılımlarına dair bilgi iletilecektir.

  Duyuru için tıklayınız

  Ücretsiz danışmanlık, teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ayansan.com yada +90 (212) 485 50 59 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

  admin

  Leave a comment